Transmetuar më 28-12-2017, 21:22

Një burrë vdiq në tualetin e tij, ndërsa trupi mbeti i pazbuluar për disa javë.

Mbetjet e dekompozuara të David Sheringham, 66 vjeç, u gjetën në banesën e tij në Burnham-on-Sea, Somerset, pasi fqinjët lajmëruan policinë.

Ai u pa për herë të fundit në kirurgjinë e mjekut të tij më 11 gusht, por trupi nuk u gjet deri më 18 shtator.

Një oficer i policisë, që hyri në pronë, tha se një erë e keqe ishte përhapur dhe ai, dhe ai iu drejtua tualetit për të parë se ccfarë kishte.

Më pas ai u përball me pamjet shokuese të trupit të Sheringham, të rrëzuar në tualet.

Nuk janë përcaktuar shkaqet e vdekjes, dhe policia nuk ka një pistë të caktuar. /k.k/noa.al/

Foto ilustruese