Transmetuar më 24-12-2017, 18:48

Ministri i Jashtëm i Geqisë Nikos Koztasi përshëndet vendimin e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për t’i dhënë shtetësinë shqiptare Kryepeshkopit Anastas Janullatos.

Një vendim që njeh kontributin e tij të thellë njerëzor dhe për forcimi ne besimit ndërmjet dy popujve tanë

Minsitri i Jashtëm Niko Kotzias në rrjetet sociale ka shkruar se ky është një vendim për forcimin e besimit mes dy popujve.

“Ky ishte një vendim që njeh kontributin e tij të thellë njerëzor dhe për forcimi ne besimit ndërmjet dy popujve tanë,” tha Kotzias.

Presidenti i vendit Ilir Meta në prag të Krishtlindjeve i bëri “dhuratë” shtetësinë shqiptare Kryepeshkopit të Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë, Anastas Janullatos. (e.c/noa.al)