Transmetuar më 05-12-2017, 14:58

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi Lika është dekoruar nga Presidenti i Republikës.

Kreu i Shtetit Ilir Meta, e ka dekoruar zotin Visho Ajazi Lika me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës”

Presidenti Meta i akordoi dt. 05/12/2017, nr. dekreti 10676 zotit Visho Ajazi Lika “Dekoratën e Artë të Shqiponjës”.

Motivacioni i dekoratës është “Për kontributin e tij të veçantë në fushën e sigurisë kombëtare, luftës kundër terrorizmit dhe, në veçanti, në luftën kundër krimit të organizuar e trafikut të drogës”.

Kujtojmë se Visho Ajazi është propozuar nga Kryeministri Edi Rama për pozicionin e ambasadorit të Shqipërisë në NATO. /a.y/noa.al