Transmetuar më 30-11-2017, 08:25

Bën një fotografi me një granatë në dorë, por humb jetën për shkak të një shpërthimi.

Një djalë i ri rus, Alexander 'Sasha' Chechik, u fotografua me granatën, por i pakënaqur vendosi që Të bëjë foto teksa hiqte këmbëzën, por fatkeqësisht nuk pati kohë që ta hidhte tutje granatën, duke bërë që të humbasë jetën prej shpërthimit.

I riu me moshë 26-vjeçare nga Labinsk, i kishte dërguar disa fotografi shokëve të tij, duke dokumentuar kështu se çfarë po bënte.

Alexander, i cili humbi jetën tragjikisht këtë të martë, kishte dërguar fotografinë e fundit pak para se të ndodhte shpërthimi që i mori jetën.

Policia e arkivoi rastin si aksident dhe jo si vetëvrasje. /a.y/noa.al