Transmetuar më 12-11-2017, 20:13

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një 11-vjeçari shqiptar nga Kosova, i cili konsiderohej si talent në futboll.

Aksidenti rrugor ka qenë fatal për jetën e talentit të ri në futboll, Adriatik Krasniqi.

11-vjeçari nuk ka mundur t’i mbijetojë dot plagëve nga aksidenti i rëndë dhe ka ndërruar jetë.

Lajmi është konfirmuar nga familja e të ndjerit, ndërsa varrimi i tij është bërë gjatë ditës së sotme.

Krasniqi ishte pjesë e shkollës së futbollit Koci në Gllogjan.