Transmetuar më 12-11-2017, 19:50

Dhimbje për futbollistin e Skënderbeut Bakary Nimaga.

Lojtari që aktivizohet te klubi korçar ka marrë lajmin tragjik gjatë ditës së sotme teksa përgatitej për seancën stërvitore.

Motra e mesfushorit me tipare sulmuese është ndarë nga jeta.

Lojtari ka lënë mënjëherë seancën stërvitore dhe më pas është nisur drejt vendlindjes në Mali, për ti dhënë lamtumirën e fundit njeriut të shtrenjtë të familjes.

Nimaga është një nga futbollistët kyç të klubit korçar./a.k/noa.al/