Transmetuar më 11-11-2017, 11:00

Një burrë, mesoi një ditë para se të festonte 50-vjetorin e martesë, se gruaja e tij e tradhtonte me një djalë të ri.

Turgut Oymen, 73-vjeç, u shfaq i lënduar kur mori vesh lajmin, dhe bëri një veprim ekstrem.

Si për të shfryrë mllefin, ai preu organin e tij gjenital, dhe e hodhi në liqen.

Gruaja e tij kishte shkuar në Stamboll, nga ku i telefonoi për ta informuar se është dashuruar në një mjek.

Ai përfundoi në spital, ku mjekët arritën në kohë që të ndalojnë gjakderdhjen në masë.

Ai u kishte thënë mjekëve se po heq dorë nga ideja e të qenit mashkull, pasi pikërisht si një mashkull po ndihet i tradhtuar.

Për këtë burrë të moshuar, që është baba i gjashtë fëmijëve, thonë se ishte një bashkëshort i përkushtuar. /k.k/noa.al/