Transmetuar më 08-11-2017, 09:38

Tani që ra perdja, duket se nuk ka më engjëj në botën e politikës, artit dhe financës.

Më poshtë janë disa prej personazheve që kanë dalë zbuluar nga rrjedhja më e fundit e informacionit dhe dokumentave.

1. Sekretari amerikan i Thesarit, Wilbur Ross, i cili ka një pjesëmarrje të maskuar prej shoqërive offshore, në një kompani transportesh të kontrolluar nga rrethi më i ngushtë i presidentit rus, Vladimir Putin.

2. Manjati rus Yuri Milner, ortak i dhëndrrit të Trumpit, Jared Kushner, që ka investuar në Facebook dhe Tëitter falë financimeve të një banke shtetërore ruse.

3. Financieri miliarder George Soros.

4. Bashkëthemeluesi i Microsoft, Paul Allen.

5. Stephen Bronfman, krahu i djathtë i kryeministrit kanadez, Justin Trudeau.

6. Këngëtarja Madonna.

7. Kreu i grupit U2, Bono Vox, alias Paul David Hewson.

8. Mbretëresha Noor e Jordanisë.