Transmetuar më 02-11-2017, 20:01

Partizani i Beogradit e ka mbyllur pjesën e parë në avantazh në përballjen kundër skuadrës së Skënderbeut.

Goli për vendasit u shënua nga Zoran Tosic në minutën e 39’ pas ekzekutimit perfekt të një goditjeje dënimi.

Vlen të theksohet se korçarët kanë zhvilluar një ndeshje të mirë dhe me shumë raste por pa gjetur golin.

Partizani rrezikon të dënohet nga UEFA pasi tifozët e Partizanit të Beogradit me të hyrë në stadium kanë nisur thirrjet “Kosova është Serbi”.

Takimi i parë i luajtur në “Elbasan Arena” përfundoi me rrjeta të paprekura.

Më poshtë mund të ndiqni golin e shënuar nga Tosic./a.k/noa.al/