Transmetuar më 13-10-2017, 09:42

Ndër fëmijët e Presidentit amerikan Donald Trump, më e njohura në të gjithë botën është Ivanka Trump.

Ajo njihet si krahu i djathtë i kreut të Shtëpisë së Bardhë, ndërsa është edhe këshilltatrja më e mirë e të atit.

Por emri i Ivanka, e ardhur në jetë nga martesa e parë me ish-gruan e Trump, Ivana Trump, është ndryshe.

Më konkretisht Ivanka mban emrin e së ëmës, Ivana.

Por asaj i thirret Ivanka me përkëdheli, dhe që të gjithë e njohin me këtë emër, duke u njehsuar me emrin zyrtar të saj. /a.y/noa.al