Transmetuar më 12-10-2017, 23:50

LETRA:

Nuk e mbaj mend nga pija se si përfundova duke bërë seks me një kamarier, të cilin sapo e kisha njohur. Kur u zgjova ne mengjes ne shtrat me te u tmerrova.

Ai është 22 vjec, ndërsa unë 24. E di që po shkatërroj jetën time…Unë punoj në një zyrë me tre gra të cilat nuk dinë te argëtohen, raporti im me prindërit dhe vëllezërit nuk eshte fare i mirë e as shoqëri nuk kam shumë.

Ndërsa të dashurin tim e njoha kur isha 18-vjeç, e doja shumë por ai më gënjente dhe tradhtonte. Pas kësaj e kisha të vështirë të krijoja lidhje të reja.

Tani kur dal nëpër lokale nate pi shumë alkool, për të shtuar besimin tek vetja, madje kam filluar të marr edhe drogë. E urrej këtë zakon që kam por sërish vazhdoj të bëj të njëjtat gabime, shkruan Shkodranews.

Gjithashtu bëhem paranoike se mos ngel shtatzënë dhe kam probleme edhe me kontrollimin e nervave. E di çfarë problemesh kam por nuk di çfarë të bëj për ti rregulluar ato”.

Përgjigja e psikologes: Problemet e tua vijnë që nga fëmijëria…Zhduki djajtë e së shkuarës, lëri ato pas, dhe fillo një jetë të re.