Transmetuar më 12-10-2017, 20:14

Gjithmonë ajo është cilësuar si një nga aktoret më sexy të ekranit shqiptar.

Biondja provokuese ka goditur dhe këtë herë. Teksa është në makinë Olta Gixhari ka provokuar duke nxjerrë në pah gjoksin e saj.

Këto skena nuk janë të pa zakonshme për aktoren, e cila është një nga emrat që njihen si më provokuesja dhe ngacmon me pozat e saj.

Kohët e fundit ajo ka qëndruar larg përkushtimeve dhe aktiviteteve artistike.

Me sa duket pushimet e aktores po zgjatin edhe pas verës.

Kohët e fundit Olta është parë pranë mikut të saj të vjetër, aktorit Nik Xhelilaj i cili me ardhjen e tij të fundit në Shqipëri njoftoi se ishte duke realizuar një projekt të ri artistik.

Ndërkohë për jetën e saj private nuk dihet shumë.

Gixhari nuk është përfolur prej kohësh për një lidhje dashurie.

E fundit ishte romanca e saj me djaloshin disa vite më të vogël se vetja.