Transmetuar më 11-10-2017, 18:30

Qyteti i Lushnjës është tronditur nga një ngjarje e rëndë në shëtitoren kryesore, ku raportimet e para konfirmojnë se ka edhe viktima.

Burime të NOA.AL bëjnë me dije se janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri, dhe dyshohet se të paktën 2 persona kanë mbetur të vrarë. Ndërkohë, edhe një person i plagosur ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Ngjarja ka ndodhur në një zonë të populluar, ndërsa policia ndodhet aty për të sqaruar rrethanat. 

Nuk dihen shkaqet dhe as autorët e përfshirë /k.k/noa.al

Vijon…