Transmetuar më 10-10-2017, 19:15

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Maqedoni.

Në aksidentin e tmerrshëm kanë humbur jetën burrë e grua dhe fëmija i tyre 2-vjeçar.

Mësohet se automjeti Fiat Punto ku udhëtonte familja, është përplasur me një kamion të ngarkuar me dru.

Në aksident kanë humbur jetën 32-vjeçari D.D., i cili drejtonte automjetin, bashkëshortja e tij 27-vjeçare dhe djali i tyre 2-vjeçar.

Aksidenti mësohet se ka ndodhur pranë Dellçevës.

Mediat vendase shkruajnë se kamioni i ngarkuar me dru drejtohej nga 56-vjeçari P.G., nga Shtipi.

Policia ka nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e aksidentit ku u shua një familje me tre pjesëtarë./a.k/noa.al/