Apple publikon 239 emoji të rinj me mimika dhe ushqime
Transmetuar më 07-10-2017, 08:20

Kompania Apple sapo ka bërë publike futjen e 239 emoji të rinj.

Ky grup me emoji do të përfshijë çdo gjë që mund të duhet, duke nisur nga mimikat e ndryshme, rrobat e reja, hitet sportive, flamuj të rinj madje dhe deri tek kafshë.

Për personat që pëlqejnë ushqimin do kenë në dispozicion tashmë emoji të byrekut me mollë, brokol e shumë të tjera.

Por nuk mbyllet me kaq, dhe kompania e mesenxherit What app ka premtuar se duke nisur nga e hëna do të sjellë karaktere të reja.

Apple dhe What app kanë deklaruar se disa karaktere do te jenë tek të dyja kompanitë por me disa ndryshime të vogla. /b.l/noa.al/

Loading...