Transmetuar më 11-09-2017, 18:50

Sipas astrologut të njohur Oscar Cainer, ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Ndodh të jeni të shqetësuar se nuk i matni gjërat deri në një standard të pamundur. Por, për sa kohë që jeni gati të bëni një përpjekje, nuk ka asgjë të keqe për të pasur aspirata. Këtë javë, ju do të krahasoni në mënyrë të favorshme me këdo që takoni. Trajtojeni veten me një ndryshim  jetësor, hapjen e syve, leximin e hollësishëm personal unik për ju. Frymëzohuni dhe bëjeni këtë.

Demi

Një nga mësimet më të vështira që ju duhet të mësoni është, të lini të shkojnë. Kjo është pjesë e ciklit jetësor, në mënyrë që diçka të fillojë, diçka tjetër duhet të vdesë. Në këtë periudhë jeni të ngazëllyer dhe të gatshëm për të ftuar një mundësi të re në jetën tuaj. Po përpiqeni të merrni hapin përfundimtar. Po sikur të merrni vendimin e gabuar? Hëna e plotë ju nxit të mendoni për këtë si përfundim të një kapitulli më shumë se sa fundi i një epoke. Dhe Marsi, në shenjën e saj të re sugjeron se ka disa tregime emocionuese për të thënë akoma. Për të kuptuar botën duhet së pari të kuptoni veten.

Binjakët

Largojini emocionet negative. Meqë Mërkuri kthehet përsëri drejtpërdrejtë, keni mundësinë që disa çështje të vështira, “t’i lini në start”.

Gaforrja

A është ndershmëria politika më e mirë? Po, është tani. Ky është momenti për të nisur një bisedë të hapur, të sinqertë, pa ndalesa. Duhet t'i zbuloni të gjitha. Dhe duhet të dëgjoni gjithashtu, jo vetëm me veshët tuaj, por edhe me zemrën tuaj dhe me një mendje të hapur. Ka nga ata që duan që ju të dini se si është të jeni në këpucët e tyre dhe ky është një nga ato rastet kur duhet dëgjuar. Kjo do të çojë në thellimin e marrëdhënies suaj.

Luani

Një nga armët më çarmatosëse që keni në arsenalin tuaj personal, është mirësjellja. Përballë agresionit, një shfaqje e dhembshurisë së vërtetë mund të çlirojë shpejt situatën. Kjo nuk do të thotë se të gjithë do të jenë të hapur për këtë. Disa nuk janë të hapur për të pranuar dashuri, të paktën në një takim fillestar. Në situatën që ju tani e gjeni veten, sipas intv, është empatia që kërkohet. Për të kuptuar botën duhet së pari të kuptoni veten.

Virgjëresha

Megjithëse nuk mund të besoni se jeni veçanërisht me imagjinatë të zhvilluar, ju nënvlerësoni vetveten. Nga matematikanët tek piktorët, mjekët, poetët, inxhinierët e astronomëve, çdo përpjekje e mendjes njerëzore është një akt krijimi. Muza nuk diskriminon. Këtë javë, nëse e konsideroni veten një artist apo jo, mos u habisni kur frymëzimi godet. Jini të hapur ndaj ndikimeve të jashtme dhe do të jeni në gjendje të bëni hapa imagjinative. Tregohuni të hapur dhe do të gjeni një shoqëri të re interesante.

Peshore

Ne nuk mund të kontrollojmë atë që të tjerët mendojnë për ne. Do të ketë gjithmonë nga ata që nuk na pëlqejnë. Ndoshta ata janë xhelozë për disa talente që kemi, ose lakmojnë një cilësi të lindur që ata mendojnë se iu mungon. Çfarëdo të jetë kjo, duhet të mbani mend se është pasqyrim i personit tjetër dhe jo një aktakuzë për ju. Jeni me fat që keni kaq shumë njerëz përreth që kujdesen për ju ndaj mundohuni të mos përqendroheni tek kritikët tuaj. Nuk është në fuqinë tuaj të ndryshoni mendjet e tyre, por ju mund të ndryshoni tuajin.

Akrepi

Ndodh që kur thyeni një rregull, ndiheni mirë. Por nëse kjo dozë e vogël e gabimeve ndodh të kthehet në diçka normale për ju, atëherë bëhet zakon. Sa i përket jetës suaj personale, ndoshta diçka e ëmbël po fillon të “sëmuret”? Nëse është kështu, është momenti që të merrni një vendim. Besoni intuitën. 

Shigjetari

Gjithkush ka nevojë për një shpatull ku mund të drejtohen për mbështetje dhe stimulim, emocional, ose intelektual. Ju nuk jeni vetëm siç mund të mendoni! Mundohuni të kuptoni  se kush jeni dhe ku po shkon jeta juaj .

Bricjapi

Ju nuk e dini se çfarë doni, por e dini të sigurtë që kjo nuk është ajo që po kërkoni.

Shqetësimi që ndjeni momentalisht në lidhje me jetën tuaj emocionale, nuk është një mungesë mirënjohje, por një ndjenjë e vazhdueshme bezdisshme që diçka nuk ka përfunduar drejtë. Kjo situatë mund të jetë e re ose e hapur për ndryshim. Por, sa më gjatë që prisni për të identifikuar burimin, aq më e lartë është rreziku që do ta gjeni më të vështirë për t'u zgjidhur. Nëse nuk jeni të lumtur, koha për të vepruar  është tani.

Ujori

Keni arritur një udhëkryq. Çdo gjë që ju keni ëndërruar dhe që punoni, më në fund ka ardhur. Mundësia për të bërë ndryshimin që keni pasur në mendje për kaq shumë kohë, më në fund ka paraqitur veten. E gjitha çfarë duhet të bëni, është thjeshtë ta merrni atë. Duket e lehtë? Edhe mund të jetë e tillë, ama hapi i fundit është i frikshëm. Keni dy opsione: Mund të vazhdoni të rriteni bashkë me atë që dini ose mund ta ndryshoni jetën tuaj për mirë. Bëhuni të guximshëm. Ju jeni më shumë se gati.

Peshqit

Disa vendime që marrim janë të drejtë, ndërsa disa të tjerë na çojnë në vështirësi. Por, duke marrë një vështrim më të afërt, mund të kuptojmë se ne ndajmë shumë ngjashmëri me personin tjetër. Ndërkohë që  Marsi lëviz kundër shenjës suaj dhe  hëna e plotë, do t'ju ndihmojë të krijoni një lidhje në një ndarje në dukje të pamundur. /b.l/noa.al/