Transmetuar më 11-09-2017, 12:41

Një video tronditëse është shpërndarë në internet ku shfaqet një vajzë e mitur në gjendje të lodhur dhe të dehur, por që vazhdon të detyrohet për të pirë hashash.

Videon të cilën mund ta shihni më poshtë e cila është bërë menjëherë virale në internet është regjistruar në Formosa, në Argjentinë.

Ajo është postuar nga prindërit e saj, një mama dhe baba respektivisht 17 dhe 18 vjeç: janë ata që i japin të miturës një shishe alkool, pastaj të tymosë hashash.

Falë këtyre imazheve në web, çifti është gjurmuar dhe arrestuar nga policia. U përpoqën të justifikohen, duke thënë se ishte vetëm një lojë dhe që fëmija nuk kishte pirë as alkool, as cigare.

Megjithatë imazhet tregojnë krejt të  kundërtën, duke parë dhe gjendjen e vajzës. Kjo e fundit i është besuar më pas gjyshes, ndërsa i ati, vetmi maxhoren, do të procedohet penalisht. /b.l/noa.al/