Transmetuar më 30-08-2017, 11:39

Mikrobet dhe bakteret janë aq të vogla sa është e vështirë që të dallohen me sy të lirë.

Në shtëpi janë praktikisht kudo, në parket, në çarçafë, në jastëk, të fshehur në fibrat e tyre.

Janë përgjegjës për alergjitë dhe sëmundje të tjera, pas rënies në kontakt me lëkurën.

Për këtë arsye është mirë që të lani çarçafët dhe këllëfët së paku një herë në javë me ujë të nxehtë.

Në videon më poshtë shihni se çfarë ndodh nëse kalon një javë pa i larë. /a.y/noa.al