Transmetuar më 29-08-2017, 10:20

Me kalimin e viteve janë shtuar gjithnjë e më shumë rastet e personave të cilët kanë probleme me sytë.

Por për të parandaluar degradimin e tyre, ka disa ushtrime fare të lehta që mund t’i praktikoni lehtësisht.

Gjithë çfarë duhet të keni parasysh është që të jeni të qetë dhe në ato momente të mos keni të vendosura syzet apo lentet që mund të përdorni.

Në videon që noa.al sjell më poshtë do të mund të shihni ushtrimet të cilat ju përmirësojnë shikimin duke iu forcuar muskujt e syve.

Nuk ju mbetet gjë tjetër veçse ta provoni dhe do të shikoni që në fare pak çaste do të ndiheni shumë mirë. /a.y/noa.al