Transmetuar më 28-08-2017, 23:13

Sipas  astrologut të njohur Oscar Cainer, ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje. Shpresojmë të informoheni në mënyrën më të mirë.

Dashi

Do keni një konflikt me dikë, pasi mendimi juaj në fund duhet të triumfojë. Ndonjëherë këto biseda mund të jenë argëtim i mirë. Nëse mund të shmangësh një mosmarrëveshje, do të krijoni hapësirën për të përqafuar një mundësi të mrekullueshme. Bëhuni pak të tolerueshëm o dash.

Demi

Këtë javë do jeni  të fokusuar në arritjen e diçkaje, por duhet të prisni që kjo të ndodhë. Sipas intv.al kjo është edhe më e vështirë kur përfshihen emocione dhe çështje të zemrës. Nëse doni të krijoni një lidhje të qëndrueshme me dikë, ju duhet të forconi themelet. Durimi, kujdesi dhe respekti janë thelbësore.

Binjakët

Ju do përjetoni një rast déjà vu. Fytyrat e njohura dhe vendet e njohura po ju bëjnë të besoni se keni qenë këtu më parë. Ju nuk jeni gabim. Javën e fundit të gushtit, Mërkuri sjell mundësinë për të shëruar një plagë të vjetër dhe të harruar. Fantazmat e vjetra që po shihni tregojnë  se kush jeni dhe çfarë keni ëndërruar. Ju keni një shans për të rivlerësuar planet tuaja. Më në fund do të mund të vendosni për një çështje të pazgjidhur.

Gaforrja

Fuqia e imagjinatës është më e madhe këtë javë. Jupiteri është inkurajues që të merrni rrugën e ndershme dhe të qartë përpara. Ju e dini se si t'i vendosni drejtë gjërat. Jeni në dilemë nëse do bëni gjënë  e duhur, apo jo. Qetësohuni! Përgjigja do të vijë tek ju.

Luani

Mendoni për ato gjëra që mund të hiqni nga përgjegjësia juaj. Përfitoni nga mundësitë që vijnë gjatë javës tuaj. Aktiviteti që përfshin shenjën tuaj këtë javë zakonisht do të konsiderohet si vlerë për të festuar. Venusi po hyn te luani dhe sjell dashuri, kënaqësi dhe harmoni. Mund të sjellë edhe pak paqe për të shoqëruar eksitimin që po ndodh në këtë pjesë të qiellit. Por ai gjithashtu na kujton pasurinë tuaj më të madhe, zemrën tuaj të fortë dhe të palodhur. 

Virgjëresha

E kaluara, e tashmja dhe e ardhmja janë të gjitha konceptet absolute. E kaluara është e gjatë dhe e përfunduar, e tashmja është momenti që po jetojmë tani, dhe e ardhmja akoma nuk do të ndodhë. Kjo javë do shoqërohet nga një ndjenjë pasigurie. Ju mendoni se dini gjithçka për një çështje të caktuar emocionale dhe zgjedhjet që ju ka lënë.

Peshorja

Ju çështjet më të mëdha, i konsideroni me kaq kujdes. Vlen të jesh në modalitetin e dëgjimit këtë javë o peshore, sepse edhe tjetri mund të ketë një mendim të mirë. Kudo që vjen dyshimi juaj, ju duhet ta dërgoni përsëri atje! Këndi inkurajues midis Jupiterit dhe Saturnit lë të kuptohet në suksesin edhe më të madh. Merrni një moment që të vlerësoni atë që keni.

Akrepi

Kur ju dëshironi një yll, ëndrrat tuaja bëhen të vërteta. Por insekti i mençur nuk thotë kurrë kur kjo do të ndodhë. Këtë javë do mendoni se universi ju injoron. Por, mos harro o akrep se ëndrrat realizohen vetëm në fund. Prisni më të mirën këtë javë.

Shigjetari

Ju nuk keni nevojë të filloni të modifikoni mendimet tuaja këtë javë. Vetëm përqendrohuni te ato pozitive dhe ato duhet të jenë të bollshme. sipas intv.al, dashuria e vërtetë ju çon larg dhe zgjeron horizontet tuaja. Meqë Saturni tani është i drejtpërdrejtë në shenjën tuaj, çdo gjë që mund t’ju ketë prerë krahët, është duke u larguar tani. Kudo që zemra juaj është këtë javë, jini në të për një largim të gjatë.

Bricjapi

Çfarë do të bënit nëse nuk do  kishit përgjegjësi? Ku do të shkonit nëse nuk do të kishte zinxhirë që lidhen me situatën tuaj aktuale? Kjo gjë është e pamundur për një bricjap. Kjo "botë ëndërr" nuk është aq jorealiste sa mund të imagjinoni. Jepini vetes këtë javë një mundësi për t'u rritur në diçka të fortë tani.

Ujori

Ndërsa Saturni, sunduesi yt lidhet me Jupiterin, është koha që të marrësh seriozisht ndjenjën e humorit dhe të argëtimit. Ata janë, pas gjithë asaj që e bën jetën me vlerë. Jo çdo gabim duhet të dënohet, disa mund të festohen.

Peshqit

Të gjitha arritjet e mëdha janë çështje e gjykimit dhe gabimit. Aftësia për të vazhduar punën drejt një qëllimi, pavarësisht nga pengesat, sugjeron forcë të madhe të vullnetit dhe një ndjenjë të aventurës. Ju jeni ende duke gjetur se çfarë funksionon dhe çfarë jo. Ndërsa sundimtari juaj tradicional lidhet me Saturnin, megjithatë, qëndrimi juaj i pazakontë do t'ju shohë të arrini qëllimin tuaj.