Transmetuar më 08-08-2017, 19:51

Mbërrin momenti i “duelit” mes skuadrave të Real Madridit dhe Manchester United.

Takimi mes dy skuadrave gjigande  do të luhet mbrëmjën e sotme rreth orës 20:45,  i vlefshëm për Superkupën e Evropës.

Kjo finale e madhe do të luhet në kryeqytetin maqedonas të Shkupit.

Të dy trajnerët e skuadrave respektive, Zinedine Zidane dhe Jose Mourinho, kanë bërë zyrtare formacionet me të cilat do të startojnë këtë takim.

Këto janë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Real Madrid: Keylor; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric, Isco; Bale, Benzema.

Manchester United: De Gea, Valencia, Lindelof, Smalling, Darmian, Matic, Herrera, Pogba, Mikhitaryan, Lingard, Lukaku./a.k/noa.al/