Transmetuar më 06-08-2017, 19:40

Kompozitori Shpëtim Saraçi dhe bashkëshortja e tij Mira Konçi do të fillojnë një jetë të re në Amerikë, në Staten Island.

Lajmin për ikjen e tyre e ka dhënë gazetarja Kozeta Zylo përmes një postimi në Facebook, shkruan Tabloid.

“Nje takim shume i kendshem me dy artiste te mirenjohjur shqiptare, me dy artiste te mrekullueshem Shpetim Saraci dhe Mira Konci. Biseda me ta ishte e natyrshme, e cilter ashtu sic eshte bota e artistit te vertete. Si nje cift me pervoje ne jeten amerikane ndame historite tona dhe inkurajimet per njeri-tjetrin.

Te parin urim qe iu dhame ishte ashtu sic na kane uruar miqte tane kur shkelem per here te pare ne token e bekuar si: Ju marrte Amerika me te mire!… Eshte nje bekim si prej Zotit!… Banoret e rinj te Ishullit tone ne Staten Island do ta kene te lehte sepse ky vend njerezit dhe artiste te tille I merr vetem me te mire… Se shpejti do te jene ne studion e TV “Alba Life” ne Staten Island, New York.”, përfundon postimin gazetarja.