Transmetuar më 28-07-2017, 23:13

Një tjetër “Lionel Messi” po shfaqey në futbollin botëror dhe ç'është e vërteta edhe ky i fundit është argjentinas.

Një 11-vjeçar i quajtur Claudio Echeverri po rritet në akademinë e klubit të famshëm argjentinas, River Plate.

Ai ka mahnitur agjentët e gjysmës së Europës me talentin e tij.

Ai ra në sy në një turne në Venecia, ku talenti më i ri argjentinas, shënoi 4 gola, njëri më i bukur se tjetri.

Të katër golat ai i shënoi kundër Juventusit, ku skuadra e tij fitoi me rezultatin 6-1.

Më poshtë keni videon e golave të tij:/a.k/noa.al/