Transmetuar më 27-07-2017, 20:56

Sipas Astrologjisë disa shenja të horoskopit kanë karakter dhe personalitet më të fortë se shenjat e tjera.

Këto shenja me tiparet dalluese vijojnë si më poshtë:

Dashi. Konsiderohen si njerëz me energji dhe me personalitet të fortë. Janë të gatshëm për sfida dhe nuk e njohin frikën. Për të vijuar më tej, janë rebelë dhe impulsivë.

Akrepi. Nuk ndalen derisa i arrijnë qëllimet e tyre. Kanë personalitet të fortë dhe pasion të pandalshëm. Për të vijuar më tej, janë kritikë dhe arrogantë, ndërsa në dashuri, të përfshirë me partnerin/en e tyre.

Gaforrja. Njihen si njerëz të fortë dhe këmbëngulës. Kanë personalitet ambicioz në punë dhe në dashuri. Njihen për sinqeritet të madh dhe janë persona me vetëbesim.

Luani. Kanë karakter dominues dhe gjithashtu dallohen si lidera të lindur. Nuk frikësohen asnjëherë përballë vështirësive pasi janë të vendosur për sukses./a.k/noa.al/