Transmetuar më 16-07-2017, 17:32

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare Arlind Ajeti, nuk bën më pjesë në planet e Torinos dhe pritet që të largohet nga ky klub gjatë kësaj merkatoje verore.

Trajneri serb, Sinisa Mihajlovic, nuk e ka grumbulluar me skuadrën por për të ka pasur oferta të ndryshme në Itali dhe në Gjermani.

Pas Freiburg dhe Spal, interesim për të ka edhe nga skuadra e Crotones.

Skuadra e “Serisë A” e sheh si një alternativë të mundshme për sezonin e ri mbrojtësin e kombëtares shqiptare.

Ditët në vazhdim do të përcaktojnë edhe të ardhmen e tij./a.k/noa.al/