Transmetuar më 13-07-2017, 00:51

Anësori brazilian, Dani Alves zyrtarizohet te Paris Saint Germain në Francë.

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Juventusit ka bërë prezantimin e tij te klubi i madh francez.

Përmes një postimi në Tëiter, klubi parizien ka zyrtarizuar transferimin e Dani Alves tek PSG. 34-vjecari ka zgjedhur fanellën me numër 32 që do të mbajë veshur.

Ai i premtoi tifozëve se do të japë më të mirën e tij, në mënyrë që ekipi të arrijë objektivat sezonalë.