Transmetuar më 12-07-2017, 19:14

Futbollisti nga Kosova Adnan Januzaj, do ta vazhdojë karrierën e tij në “La Liga-n” spanjolle.

Januzaj ka kryer testet mjekësore me klubin e Real Sociedadit dhe sezoni i ardhshëm do ta gjejë në Spanjë.

Sociedadi do ta zyrtarizojë transferimin e Januzaj në orët në vazhdim.

Së fundmi ai u aktivizua te skuadra angleze e Sunderland, por kjo e fundit ra një kategori më poshtë./a.k/noa.al/