Transmetuar më 06-06-2017, 19:53

Në videon e mëposhtme do të shihni resortin spektakolar “San Alfonso del Mar” në Algarrobo të Kilit,  e cila ka pishinën më të madhe në botë.

Ajo madje bën pjesë edhe në librin e rekordeve Guiness.

Pishina është e gjatë 1013 metra dhe mbulon një sipërfaqe prej rreth 8 hektarësh,ndërsa është e mbushur me 250 milionë litra ujë.

Pishina është projektuar nga ndërtuesi vendas, Fermando Fischmann dhe sot llogaritet si atraksioni më i madh turistik i zonës./a.k/noa.al/