Transmetuar më 17-05-2017, 23:40

Shumë njerëz kryesisht femrat, përpiqen ta mirëmbajë flokun duke shkuar në parukeri por ekspertët këshillojnë disa ushqime që janë sekreti mirëqënies së flokëve tuaj.

Më poshtë keni listën e tyre:

Djathi: Nxit rritjen e flokëve të gjatë dhe të shëndetshme.

 sipas hulumtimit nga Beautyflash.co.uk, të cilët vënë së bashku listën e ushqimeve me përfitime të mahnitshme bukurie.

Mishi i shpendëve: Forcon dhe parandalon dëmtimin e flokëve.

Salmon: Nxit shkëlqimin dhe rritjen e flokëve.

Spinaqi: Ndalon shkatërrimin e flokëve./a.k/noa.al/