Transmetuar më 02-05-2017, 22:13

Një adoleshent në kryeqytetin kosovar të Prishtinës mbeti i plagosur pasi i godit me thikë në oborrin e një shkolle.

18-vjeçari Gentrit Ismaili nga Prishtina u ther me thikë në oborrin e shkollës fillore ‘Pavarësia’ në Prishtinë, nga nxënësi i klasës së tetë me inicialet L.G.

Nxënësi që po trajtohet në QKUK thotë se kishte marrë kërcënime nga sulmuesi një natë më parë dhe se pak para se të ndodhte incidenti e paralajmëroi udhëheqësinë e shkollës.

Nga incidenti ai shpëtoj me lëndime të lehta, transmeton Klan Kosova.