Transmetuar më 27-04-2017, 19:53

Talat Xhaferri u zgjodh kryetar i Parlamentit të Maqedonisë nga LSDM, BDI dhe Aleanca Shqiptare. Pas zgjedhjes në krye të Kuvendit, Xhaferri tha se "do të punoj si në bazë të kushtetutës", ndërkohë jashtë ambienteve të Parlamentit dëgjoheshin thirrjet e protestuesve, të cilët kundërshtojnë këtë veprim.

Ndiqni më poshtë çfarë tha Xhaferri pasi u zgjodh kryetar i Parlamentit. /k.k/noa.al/