Transmetuar më 21-04-2017, 11:59

Zi në futbollin anglez. Ish- mbrojtësi i Aston Villa, Ugo Ehiogu, gjeti vdekjen këtë të enjte, teksa po stërviste skuadrën Under 23 të Tottenham, ndërkohë që lajmi u dha vetëm mëngjesin e sotëm.

Ehiogu ka qenë mbrojtës i kombëtares angleze mes viteve ‘90 dhe 2000.

Ish- futbollisti u nda nga jeta pasditen e së enjtes, si pasojë e një ataku në zemër. /a.y/noa.al