Transmetuar më 19-04-2017, 10:10

Militantët e të ashtuquajturit Shtetit Islamik, nuk kanë të ndalur me masakrat e tyre. Sikur të mos mjaftonte vrasja e njerëzve të pafajshëm, në ekzekutimet e tyre ata marrin edhe fëmijët “terroristë” për të qenë të pranishëm në vrasje.

Në videon e publikuar nga Daily Mail, duket një fëmijë i vogël, i cili asiston në ekzekutimin me prerje koke, të dy të burgosurve. Më pas, dy burrat i marrin thikën të voglit, dhe përfundimi i të burgosurve është fatal, edhe pse në material nuk shfaqet. /k.k/noa.al