Transmetuar më 22-03-2017, 16:27

Elbasan, 22 mars 2017, NOA.al- Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka uruar të gjithë besimtarët bektashinj me rastin e festës së Sulltan Novruzit.

Kryemadhi, e shoqëruar edhe nga Sekretari për Programin në LSI, Edmond Haxhinasto, ka qenë të mërkurën në teqenë e Baba Xhemalit në Elbasan me rastin e festës, nga ku uroi të gjithë besimtarët bektashinj më shumë mirësi dhe begati në jetët e tyre.

Gjithashtu, deputetja e LSI-së tha se Sulltan Novruzi është festa e ripërtëritjes së jetës dhe vjen sot si një mesazh i rëndësishëm për të gjithë.

“Festa e Sulltan Novruzit na gjeti, bashkë me Edmond Haxhinaston, në teqenë e Baba Xhemalit në Elbasan. Në këtë ditë feste uroj të gjithë besimtarët bektashinj për më shumë mirësi dhe begati në jetët e tyre. Sulltan Novruzi është festa e ringjalljes dhe ripërtëritjes së jetës dhe vjen sot si një mesazh i rëndësishëm për të gjithë ne”, u shpreh Kryemadhi.