Transmetuar më 21-03-2017, 23:27

Një studim i ri i kryer në Itali, tregon se mëngjesi është koha ideale për të bërë seks.

Sipas studimit shkencor të shijosh një moment pasioni kur zgjoheni, vlen më shumë se të kryesh akt seksual gjatë ditës.

Studimi vijon më tej se tek femrat, endorfina (hormoni që prodhon kënaqësinë) arrin pikun e prodhimit të saj, gjatë orarit 8-10 të mëngjesit.

Sipas Dr. Ghedin, autor i këj studimi, në mëngjes, rritet gjithashtu edhe niveli i oxytocinës dhe testosteronit (dy hormonet që stimulojnë dëshirën seksuale)./a.k/noa.al/