Transmetuar më 20-03-2017, 21:38

Në shtëpinë e Big Brother Albania 9, ka nisur të bëhet më e gjallë dhe më aktive jeta e 20 banorëve.

Ata janë ndarë në tre grupe. Në të parin janë 10 vetë, çifte, ku siç NOA.al mëson nga ekipi i BB9, disa prej tyre janë çifte të sajuara në funksion të lojës së BB9 dhe të njohur rishtas.

Në grupin  e dytë bëjnë pjesë pesë vajza kurse në të tretin, pesë djem. 

Mbrëmja e së shtunës shënoi hyrjen e tyre në BB9 dhe e diela ishte dita e parë. Kurse e hëna e sotme ishte e dyta ditë që banorët e BB9 kanë nisur jetën në shtëpinë e këtij reality shoë, më i njohuri në Shqipëri.

Gjatë kësaj dite siç shihni në përmbledhjen (tre videot e mëposhtme) si dhe në fotot dhe tekstet e përzgjedhura më poshtë, kanë filluar gërricjet e para, debatet e para dhe mbi të gjitha, lojërat e para.

Vajzat flasin për meshkujt, Xheni: Unë jam mësuar me italianë