Transmetuar më 18-03-2017, 18:52

Kjo recetë e mahnitshme thuhet se është përdorur nga gratë e Lindjes së Mesme për heqjen permanente të qimeve të fytyrës, e më e mira e kësaj është se është krejtësisht natyrale dhe mund të përgatitet në shtëpi.

Përbërësit: Një lugë gjelle shafran Dy lugë gjelle pluhur qiqrash Sasi të vogël qumështi apo kosi.

Përgatitja e këtij produkti është shumë e thjeshtë, vetëm i përzieni të gjithë përbërësit dhe i lini ashtu për një kohë.