Transmetuar më 18-03-2017, 12:59

Një gafë e madhe, ka ndodhur gjatë një momenti elektoral në Holandë këtë të mërkurë. Gjatë numërimit të votave në ekran u shfaq një projektorin e madh një film me pullë të kuqe me dy femra lesbike.

Siç shkruan ‘Metro’, befas nisën të dëgjohen zhurma të çuditshme dhe kur ngritën sytë nga projektori, panë filmin me pullë të kuqe duke u transmetuar.  

Duket se ideatorët e një incidenti të tillë janë disa lojtarë të klubit të ambientit ku po numëroheshin votat. Fotografia e këtij momenti po bën xhiron e rrjeteve sociale duke shkaktuar polemika të shumta, lidhur edhe me rregullsinë e numërimit të votave./a.y/noa.al