Transmetuar më 16-03-2017, 22:08

Një 12-vjeçar nga Prizreni i Kosovës ka publikur një këngë që titullohet “Luftëtarët e lirisë”.

Brahim Osmanaj, ia ka kushtur këngën gjyshit të tij Mursel Osmanaj, ish-Komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe xhaxhait të tij Brahim Osmanaj, dëshmor i rënë në luftën kundër Serbisë.

Duke parë tematikën, kënga pritet të kapë shumë klikime.

Dëgjojeni:/a.k/noa.al/