Vjen supermakina “Audi RC5 Kupe”, me shpejtësi marramendëse
Transmetuar më 15-03-2017, 17:06

“Audi” në Gjenevë arriti me gjeneratë të re të modelit “RC5 Kupe” që është me V6 bi-turbo motor, 2.9 litër.

Nën kapakun tani gjendet motori 2.9 litërsh V6 bi-turbo motor, që e lëviz edhe “Porshe Panamrra 4C”, por me 450 kf (336 kW) është më i fuqishëm nga limuzina sportive nga Shtutgardi.

Në krahasim me modelin “RC5” në largim, momenti maksimal rrotullues tani dukshëm është rritur (+170Hm) dhe arrin madje 600 Hm.

Me masë të zvogëluar për 60 kilogram “Audi RC5 Kupe” për vitin 2018 në gjendje është prej 0 deri në 100 kilometra në orë të shpejtojë për vetëm 3,9 sekonda, që për shembull është në rangun me modelin “Alfa Romeo Xhilia Ku-Ve” që zhvilluan 510 kuaj fuqi.

Me opsionin “Dinamik” pako, shpejtësia maksimale e “Audi RC5” të ri arrin 280 kilometra në orë. 

Loading...