Transmetuar më 10-03-2017, 08:30

Shumica e njerëzve në ditët tona vuajnë nga dhimbje e përsëritur e kokës dhe shpesh për qetësimin e saj zgjidhja shihet tek ilaçet.

Gjithë çfarë duhet të bëni është të hani pak bukë gruri, të pini një filxhan çaj kamomil dhe të hani një banane.

Kjo pasi banania përmban amidon i cili i jep trupit energji, ndërkohë fibrat që gjenden te buka aktivizojnë sistemin e tretjes dhe lehtëson qarkullimin e gjakut, ndërsa kamomili është qetësues dhe ngushtues i enëve të gjakut. Provojeni dhe do e përdorni më shpesh.