Transmetuar më 05-03-2017, 15:00

Ky është horoskopi për ditën e hënë, 6 mars 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje. 

Dashi 

Mund të mbeteni të befasuar nga sjella e çuditshme e një personi që e keni shumë afër. Por para se të arrini në përfundime të nxituara, do ishte më mirë të flisnit me të. Në dashuri mos u bëni shumë kërkues, por lëreni partnerin/en të lirë, pasi sjellja juaj mund të prishë lidhjen. Kjo është dita ideale për të rregulluar disa çështje të lëna pezull. 

Demi 

Prej disa ditësh keni nisur një aventurë të re profesionale dhe gjërat duket se do vijnë duke u përmirësuar. Do të jeni me humor të mirë dhe shumë të gatshëm në raport me të tjerët, duke i përmirësuar marrëdhënie. Do të kuptoni se ky është momenti për të ndryshuar plotësisht jetën tuaj, ndoshta me një lidhje serioze ose plane për fëmijë. 

Binjakët 

Zënkat e vazhdueshme me partnerin/en tuaj do ju prishin humorin, ndërsa njerëzit do ju rrinë larg, pasi do ndihen në siklet nga sjellja juaj. Gjatë pasdites mundohuni të bëni diçka ndryshe nga e zakonshmja, pasi mund t’iu përmirësojë humorin. Shfrytëzojeni mbrëmjen për tu marrë paksa me veten tuaj. 

Gaforrja 

Do të zgjoheni shumë të motivuar dhe do të keni shumë gjëra në program, për të cilat do të jeni gati të veproni. Ndonjë problem i vogël fizik, mund ta zbehë ritmin gjatë orëve të ditës, por me siguri që nuk do e minojë humorin tuaj. Në orët e pasdites do të keni një takim të veçantë, ku një person mund t’iu ndihmojë në punën tuaj. 

Luani 

Do të kaloni një moment shumë të mirë bashkë me partnerin/en, duke e bërë ditën tejet pozitive. Do të keni shumë dëshirë për të punuar, por fatkeqësisht gjërat nuk do shkojnë në drejtimin e duhur. Pushoni sa më shumë të jetë e mundur, pasi keni nevojë për energji. Financat do vijnë duke u përmirësuar.

Virgjëresha 

Gjatë kësaj dite nuk do të ndiheni mirë dhe kjo gjë do ndikojë në lidhjen tuaj në çift. Nuk do të jeni shumë të pranishëm dhe partneri/ja juaj mund ta interpretojë si mungesë dashurie. Në punë gjërat do shkojnë përgjithësisht mirë. Mos i besoni verbërisht instinktit, por kërkoni edhe mendimin e një tjetri, para se të merrni një vendim me rëndësi.

Peshorja 

Kjo ditë nuk do ju japë shumë kënaqësi. Gjatë orëve të punës do të merreni me një çështje shumë të komplikuar, të cilën do arrini që ta zgjidhni vetëm në sajë të ndihmës së kolegëve tuaj. Kjo nuk është dita ideale për të bërë investime financiare ose për të marrë vendime të rëndësishme, pasi rrezikoni shumë që të gaboni. Ata që janë vetëm do kenë një ditë të mbushur me takime interesante sot, shfrytëzojini.

Akrepi 

Kjo e hënë do jetë perfekte për të lindurit e kësaj shenje. Gjatë mëngjesit do arrini më në fund që të zgjidhni një çështje financiare, e cila nuk ju lë të flini natën. Gjatë pasdites mund të shijoni disa orë relaksi absolut, bashkë me partnerin/en tuaj. Shëndeti nuk do ju krijojë asnjë shqetësim, por kujdes me peshën.

Shigjetari 

Kjo ditë do jetë e mbushur me ulje ngritje, por nuk do jetë tërësisht negative. Do të qëlloni në shenjë tek eprori juaj, i cili do i vlerësojë aftësitë tuaja. Në mbrëmje ju presin momente të mira me partnerin/en. Financat do të varen tërësisht nga mënyra juaj e menaxhimit.

Bricjapi 

E hëna nuk do jetë aspak pozitive për të lindurit e shenjës së binjakëve. Diçka e papritur do ju detyrojë të ndryshoni planet dhe kjo do ju mërzisë pa masë. Gjatë pasdites humori juaj do të vijë duke u përmirësuar, në sajë të personit që dashuroni, i cili do ju bëjë të ndiheni të relaksuar/a. 

Ujori 

Kjo ditë nuk do të nisë me këmbën e duhur, por bëni kujdes të mos ziheni me njerëzit që ju rrethojnë, pasi rrezikoni të përfundoni në debat. Orët e punës do ju duken fare të lehta, por mundohuni të ruani përqendrimin, në mënyrë që të mos bëni gabime nga neglizhenca. Nëse nuk ja dilni dot vetëm, mund të kërkoni edhe ndihmë.

Peshqit 

Dita do të nisë me kokën mes reve, duke bërë që të keni shumë vështirësi për t’u përqendruar. Ndërkohë limitohuni që të kryeni punët rutinë, duke i lënë për ditë më të mira angazhimet që kërkojnë përqendrim maksimal. Sa i përket dashurisë, rrezikoni që të ziheni me partnerin/en për shkaqe banale. Ruani qetësinë./b.l/noa.al/