Transmetuar më 15-02-2017, 16:13

Partneri/ja po përpiqet t’ju hapë sytë nga ana kreative dhe ngjarjet që do të pasojnë do të tregojnë që po ecni në rrugën e duhur. Beqarët do jenë në humor të mirë dhe gati të bëjnë çdolloj çmendurie për të mos qëndruar më vetëm. Për financat do të jetë një ditë jo e mirë.

Dashi

Keni vënë në qendër të vëmendjes vetëm kërkesat tuaja sot ju që jeni në një lidhje dhe kjo është e justifikueshme sepse kohët e fundit jeni bërë më egoist seç duhet. Beqarët që ëndërrojnë për martesë dhe gjëra serioze sot, do jenë të pafat. Në planin financiar situata do ndryshojë për mirë, do arrini të stabilizoni buxhetin.

Demi

Do të përkujdeseni për këdo sot si për personat pranë jush edhe për të tjerët që kanë nevojë për ndihmë. Një lajm interesant do t’ju vërë në mendime. Beqarët do kenë një ditë romantike të cilën duhet ta shfrytëzojnë sa të munden nëse duan të ndryshojnë statusin. Me financat tregoni kujdes me menaxhimin.

Binjakët

Sot në plan të parë është puna më pas mund të mendoni për kënaqësitë e ditës. Do të kërkoni të kaloni pak më shumë kohë me familjen dhe partnerin/en. Beqarët do jenë në humor të mirë dhe gati të bëjnë çdolloj çmendurie për të mos qëndruar më vetëm. Në planin financiar merrni masa dhe tregohuni të matur.

Gaforrja

Nuk keni arritur akoma të zgjidhni çështje kyçe në vazhdimësinë e ditës dhe kjo do t’ju ndikojë në humorin tuaj duke ja u përkeqësuar atë. Beqarët do tërhiqen shumë nga një person që do takojnë, që në fakt nuk do i ofrojë asgjë dhe kjo do i zhgënjejë. Kujdes me financat, do jenë të paqëndrueshme.

Luani

Edhe pse keni qenë për një kohë larg familjes tuaj, tani që jeni rikthyer po mundoheni të shijoni çdo moment me ta duke i bërë të ndihen të rëndësishëm. Beqarët nuk do arrijnë dot as të joshin sot, e jo më të nisin ndonjë lidhje. Ditë pa fat për ta. Buxheti nuk do jetë në gjendjen më të mirë, kujdes me shpenzimet.

Virgjëresha

Po ju përkufizojnë rregulla të qarta sot në marrëdhënien tuaj në çift dhe kjo gjë nuk ju pëlqen aspak. Nuk keni se si të kundërveproni sepse nuk mundeni. Beqarët do kenë një ditë rutinë dhe nuk do realizojnë dot asnjë nga takimet e planifikuara. Edhe në planin financiar do keni probleme, shmangni blerjet e panevojshme.

Peshorja

Keni qenë mjaft konfuzë kohët e fundit dhe ju është dashur shumë mund për të bërë të qarta objektivat tuaja për të ardhmen në çift. Beqarët që ëndërrojnë për martesë dhe gjëra serioze sot, do jenë të pafat. Më mirë të presin edhe pak kohë. Për financat është dita ideale për të marrë masa dhe të kapërceni problemet.

Akrepi

Nëse sot nuk doni ta çoni dëm ditën tuaj me gjera të kota është mirë që të tërhiqeni nga një situatë që ju kanë krijuar artificialisht dhe ti dedikoheni familjes. Beqarët do kenë disa takime interesante, por nuk do jenë gati për të hedhur hapa më tej. Në planin financiar kërkohet një menaxhim i mirë që të mbani nën kontroll të ardhurat.

Shigjetari

Partneri/ja po përpiqet t’ju hapë sytë nga ana kreative dhe ngjarjet që do të pasojnë do të tregojnë që po ecni në rrugën e duhur. Beqarët duhet t’i marrin gjërat seriozisht se vetëm kështu mund ta ndryshojnë statusin. Me financat nuk do keni probleme. Por gjithsesi këshillohet që të mos shpenzoni pa u matur mirë më parë.

Bricjapi

Nuk keni pse luani rolin e viktimës në sjelljet tuaja. Mund të ekuilibroni gjërat në çift në mënyrën e duhur pa bërë kompromise të kota. Beqarët do i kenë yjet në krah sot dhe do realizojnë shumë takime të cilat do i bëjnë të ndjehen mirë me veten. Për financat do të jetë një ditë jo e mirë.

Ujori

Keni pasur shumë pengesa gjatë rrugëtimit tuaj në marrëdhënien tuaj në çift, por e rëndësishme është të ecni përpara. Ato gjëra që nuk ju mposhtin ju kanë bërë më të fortë. Beqarët duhet t’i mendojnë me shumë kujdes gjërat para se të hedhin hapa që lidhen me të ardhmen e tyre. Buxheti do të jetë i mirë, mund të kryeni edhe shpenzime.

Peshqit

Situata të caktuara midis jush dhe njerëzve të afërt ju kanë larguar më shumë seç e mendonit prej tyre. Tani ndjeheni shumë vetëm. Beqarët as që do e vrasin mendjen sot për takime, pasi nuk do duan ende ta ndryshojnë statusin. Financat nuk do jenë të mira, mundësi edhe për të investuar./b.l/noa.al/