Fordi prodhon serinë më të shpejtë, mposht McLarenin dhe Ferrarin
Transmetuar më 27-01-2017, 00:19

Gjigandi amerikan i prodhimit të automobilave, Ford, ka krijuar modelin më të shpejtë deri më tani, që kap shpejtësinë deri në 350 kilometra në orë.

Me serinë e re, kompania Ford ka mundur rivalët McLaren 675LT dhe Ferrari 458 Speciale.

Shpejtësinë e lartë ky Ford GT e ka arritur duke u bazuar në motorin 3.5-litra V6 që ka 647 kuaj fuqi, si dhe strukturën e lehtë dhe aerodinamike të makinës.

Shihni fotot e Fordit.

Loading...