Transmetuar më 01-01-2017, 10:51

Në Shqipëri, lindja e parë e vitit 2017 u shënua pak minuta pas mbërritjes së vitit të ri, në spitalin universitar gjinekologjik “Mbretëresha Geraldinë” në Tiranë.

Fëmija erdhi në jetë nga prindërit Ermira dhe Fiqri Domi.

Vogëlushja, erdhi e shëndetshme në jetë dhe me peshë 3.7 kilogramë, nën kujdesin e mjekes gjinekologe obstetri, Rexhina Bajo.

Vajza u quajt Deisi dhe të gjithë i urojmë jetë të mirë dhe plot gëzim.