Transmetuar më 03-12-2016, 17:25

Ndërron jetë pas një sëmundjeje të rëndë analisti dhe publicisti i njohur, Andrea Stefani.

Andrea Stefani ndërroi jetë në një spital në kryeqytetin italian të Romës.

Andrea Stefani prej 20 vitesh ka qenë gazetar, aktivizohej si drejtues dhe analist në organe të ndryshme të medias shqiptare.

Prej vitesh ai gjithashtu ka qenë aktiv në debatet e përjavshme televizive, i ftuar në emisione të ndryshme.

Ai është edhe autor i librit publicistik “Albanistan”./noa.al/.