Brusketa me mollë dhe sakson
Transmetuar më 25-11-2016, 03:06

Përbërësit

-2 mollë të verdha • 100 g djathë të butë • gjysëm skalonja (lloj qepe) • 3-4 gjethe qepë gjysëm limoni • 20 gr sakson

Përgatitja:

Lani mollët, qërojini dhe me pas hiqini boshtin e saj, më pas mollën ndajeni në feta rreth gjysmë centimetri dhe përhijeni me lëngun e limonit.

Grini skalonjën dhe copëtoni gjethet e qepës duke i futur në një enë dhe me pas shtoni djathin, piperin, kripën dhe përziejini.

Këtë krem që keni përftuar shtrojeni tek brusketat e mollës duke e dekoruar me sakson sipër.

Loading...