Transmetuar më 24-11-2016, 01:20
Përbërësit:

Patate 1 kg

Tre vezë

Mocarela

Proshutë 100 gramë

Vaj ulliri

Kripë

Piper

Përgatitja:

Zieni së pari patatet deri sa të zbuten mjaftueshëm që të shtypen me pirun.

Patateve të shtypura, shtojuni kripë piper vaj ulliri e nëse doni edhe pak hudhër.

Shtoni proshutën e prerë në kubikë, mocarelën dhe vezët.

Përzieni mirë dhe vërini në një tavë të piqen në 180 gradë për 25-30 minuta.