Transmetuar më 04-09-2016, 10:28
Tiranë, 4 shtator 2016, NOA.al- “Ditë e madhe për kombin shqiptar”. Kështu e cilëson kryedemokrati Lulzim Basha, shenjtërimin e Nënë Terezës, ndërsa thotë se është frymëzim për mbarë qytetërimin.

Postimi i Bashës në Facebook:

“Në Shën Pjetër, sot një ditë e madhe për kombin shqiptar! Nënë Tereza, gjak prej gjakut tonë do të jetë sot shenjtorja më e re e Kishës Katolike, frymëzimi ynë dhe i mbarë qytetërimit për t’ju përkushtuar ndihmës dhe shërbimit ndaj të varfërve, të pamundurve, të sëmurëve”./a.y/noa.al

“Murgesha e të varfërve”, Nënë Tereza sot bëhet shenjtore

Njihuni me shprehjet Nënë Terezës që kanë frymëzuar botën

Shenjtërimi i Nënë Terezës mbledh në një koncert në Vatikan yjet shqiptarë |FOTO

Njihuni me dy mrekullitë që shenjtërojnë Nënë Terezën

Papa Françesku: Nënë Tereza na bën të ndjehemi krenar

CNN dedikim për shqiptaren: Të rritesh me këshillat e Nënë Terezës/FOTO