Transmetuar më 20-09-2022, 18:05

FAYETTEVILLE, Ark. (AP) – Një drejtor ekzekutiv i një kompanie produktesh ushqimore vegane është akuzuar për krim dhe kërcënim terrorist pas një përleshjeje jashtë një loje futbolli në të cilën ai akuzohet se kafshoi hundën e një burri, thanë zyrtarët.

Zyrtari Kryesor i Operacioneve të kompanisë Beyond Meat, Doug Ramsey është akuzuar për sulm të tërbuar në rrugë jashtë ndeshjes së të shtunës midis Arkansas Razorbacks dhe Missouri State Bears në Fayetteville, Arkansas, sipas stacionit televiziv Fayetteville KNWA që citon noa.al.

Një raport i policisë thotë se burri 53-vjeçar nga Fayetteville sulmoi një burrë tjetër, i cili u përpoq të kalonte para tij në një korsi trafiku në zonë parkimi dhe preku me rrotën e mjetit të tij, automjetin sportiv të Ramsey.

Një oficer policie duke iu përgjigjur shqetësimit të raportuar mbërriti në vendngjarje duke gjetur "dy meshkuj me fytyra të përgjakur", thuhet në raport.

Pasi foli me Ramsey-n, burrin tjetër dhe një dëshmitar, oficeri përcaktoi se Ramsey kishte zbritur nga SUV-ja e tij dhe "grushtonte xhamin e pasmë" të makinës tjetër.

Shoferi i mjetit tjetër tha se doli nga makina e tij dhe Ramsey "e tërhoqi nga afër dhe filloi të grushtonte trupin e tij" dhe gjithashtu "kafshoi hundën e tij, duke i shqyer mishin në majë të hundës," raportoi oficeri. /noa.al